Elfelejtett Android, iOS és Windows Wi-Fi jelszavak

Mindannyian jártunk már így: meglévő telefonunk, laptopunk mellett egy másik eszközön szeretnénk beállítani a Wi-Fi-t, de fogalmunk sincs, hogy mi a jelszó. Talán egy hosszú karakterlánc rejti a másik szobában található router hátulján, vagy egy cetlire van írva, valahol a lakásban? Akárhogy is, létezik néhány egyszerű módja annak, hogy bejussunk a hálózatba anélkül, hogy egy barátot, családtagot vagy kollégát kellene zavarnunk a hozzáférés miatt.

Természetesen mindez nem lesz nagy segítség, ha a jelszót megváltoztatták, ami magyarázatot adhat arra, miért nem csatlakoznak az eszközök az internethez. Ebben az esetben az új jelszót attól kell beszereznünk, aki a hálózatot kezeli.

Android jelszó

Ha Google Pixel telefonod van, a Beállításokban érintsd meg a Hálózat és internet, majd az Internet lehetőséget, majd koppints a fogaskerék ikonra az aktuálisan csatlakoztatott Wi-Fi hálózat neve mellett. A következő képernyőn koppints a Megosztás gombra, igazold a személyazonosságodat, és megjelenik egy QR-kód a bejelentkezési adatok megosztásához. A Wi-Fi jelszó alatta lesz feltüntetve.

Ha Samsung Galaxy telefont használsz, nyisd meg a Beállításokat, válaszd a Kapcsolatok és Wi-Fi menüpontot, majd koppints a fogaskerék ikonra az aktuális Wi-Fi hálózat mellett. A jelszó mező csillagozva lesz, de ha megérinted a mellette lévő szem ikont és igazolod a személyazonosságodat, a jelszó szöveges formában megjelenik.

Más típusú Android telefonok esetén hasonló Wi-Fi beállítási oldalt kell találnod. Ne felejtsd el megnézni a többi hasznos lehetőséget és funkciót is ezeken a képernyőkön, például hogy az Android automatikusan csatlakozzon-e a hálózathoz, valamint az információkat az aktuálisan használt frekvenciáról és Wi-Fi szabványról.

iOS jelszó

Ha iPhone-t használsz, nyisd meg a Beállításokat, majd válaszd a Wi-Fi opciót, hogy lásd az aktuálisan csatlakoztatott hálózatot. Koppints a kis kék információs ikonra a hálózat neve mellett (a kis „i” egy körben), hogy lásd, hogyan van beállítva — például automatikusan csatlakozik-e az iPhone a hálózathoz. Érintsd meg a Jelszó mezőt, és a képernyőzár védelmi módszer (például Face ID vagy PIN kód) alapján kell azonosítanod magad. Ezután megjelenik a jelszó, és még egy hasznos Másolás gomb is megjelenik a képernyőn, ha máshova szeretnéd másolni.

Érdemes megismerkedni a képernyőn található további lehetőségekkel is, ha valaha szükséged lenne rájuk — például bekapcsolhatsz egy speciális alacsony adatforgalmú módot, ha korlátozott a sávszélesség, vagy kérheted, hogy az iPhone elfelejtse a hálózatot (ebben az esetben újra meg kell adnod a jelszót, amikor legközelebb csatlakozol).

Windows jelszó

A Windows rendszeren nyisd meg a Beállításokat a Start menüből, majd válaszd a Hálózat és internet, majd a Wi-Fi lehetőséget. Felül látni fogod az aktuálisan csatlakoztatott hálózatot (további hálózatokat láthatsz a Rendelkezésre álló hálózatok megjelenítése gombra kattintva) — válaszd ki az aktuális hálózat nevét a tulajdonságainak megtekintéséhez.

A következő képernyőn rengeteg információt kapsz, beleértve a hálózati profil típusát és a DNS és IP beállításokat. Ezek mind hasznos információk, de most csak a Wi-Fi jelszóra van szükségünk: kattints a Wi-Fi biztonsági kulcs megtekintése melletti Megtekintés gombra, ami egy új párbeszédablakban jelenik meg.

Visszatérve a Hálózat és internet és Wi-Fi képernyőre, a Ismert hálózatok kezelése segítségével új hálózatokat adhatsz hozzá, meglévő hálózatokat felejthetsz el (így újra meg kell adnod a jelszót a csatlakozáshoz), és szerkesztheted azok különféle tulajdonságait. Ha hosszú hálózati történeted van, használd a szűrési lehetőségeket a tetején a könnyebb kereséshez.

Forrás: itbusiness.hu

Kép forrása: hunterfiber.com